Agencje eventowe i event manager

Praca jako event manager – plusy i minusy

Organizacja imprez i wydarzeń sama w sobie nie jest rozrywką, ale przede wszystkim często wyczerpującą pracą. Może się wydawać, że nie jest to wymagająca profesja, bo nie wiąże się ze specjalistyczną wiedzą – należy jednak pamiętać, że bez określonych cech i umiejętności interpersonalnych nie sposób być dobrym event managerem. Kreatywność, empatia, otwartość i elastyczność to tylko niektóre cechy, które powinna posiadać osoba chcąca wykonywać ten zawód. Koordynowanie pracy innych ludzi, komunikacja (niekiedy w dwóch językach lub więcej), bycie mobilnym – nie każdy spełni takie wymagania. Przed wyborem tej ścieżki kariery, warto poznać także zalety i wady pracy.

Plusy pracy event managera

Nie lubisz monotonii i nudy? Bardziej niż praca z przedmiotami interesuje cię praca z ludźmi? Jeśli odpowiedź na te podstawowe pytania jest twierdząca, istnieje duża szansa, że docenisz urok pracy event managera. Jest to z pewnością zajęcie w którym nie można narzekać na jednostajność – każdy klient i organizowana przez niego impreza są inne. Praca wymusza nieustanny kontakt z ludźmi oraz sprawia, że poznajemy coraz to nowe miejsca. Event manager w trakcie wykonywania swoich obowiązków mimowolnie zdobywa nową wiedzę – raz jest bowiem odpowiedzialny za przygotowanie konferencji medycznej, innym razem zwracają się do niego przedstawiciele firmy informatycznej, a jeszcze innym razem – musi zmierzyć się z przygotowaniem wernisażu lub bankietu towarzyszącego pokazowi mody. Okazji do osobistego rozwoju i poszerzania doświadczeń jest zatem bardzo wiele. Realizacja własnych pomysłów i obserwowanie, jak stają się rzeczywistością, będzie za to z pewnością źródłem satysfakcji.

Ciemne strony bycia event managerem

Każda profesja ma swoje wady, będą one szczególnie dotkliwe dla osób nieodnajdujących się w danej pracy. Event managerowie również wymieniają aspekty pracy, które stają się dla nich uciążliwe. Nienormowane godziny pracy dają swobodę, ale utrudniają również organizację codziennych domowych obowiązków, a czasem powodują, że trzeba zarwać kilka nocy. Bycie stale pod telefonem to jedna z niezbywalnych cech tej pracy, co sprawia, że trudno o prawdziwy odpoczynek. Event manager to osoba wyjątkowo narażona na stres – podczas organizacji imprez nie wszystko da się przewidzieć, a niespodziewane sytuacje wymagają błyskawicznej reakcji. Trudno pozbyć się poczucia odpowiedzialności za przygotowywaną imprezę i w razie jakichkolwiek potknięć emocje bywają ogromne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *