SPOTLIGHT HOTEL INVESTMENT POLAND

Rozwój polskiej bazy hotelowej napawa optymizmem. Sektorem interesują się inwestorzy z całego świata.Wartość  inwestycji nieruchomościowych w ciągu ostatnich czterech lat wzrosła z 1,80 mld zł do 2,72 mld zł, z czego rosnącą część stanowią inwestycje hotelowe. Tylko w 2014 roku baza hotelowa w Polsce powiększyła się o 143 obiekty, co dało ponad 8 tysięcy nowych pokoi. W pozostałych latach tempo wzrostu było niższe.

Dane wskazują, że Polska jest jednym z krajów Europy Środkowo-Wschodniej najczęściej wybieranych pod inwestycje hotelowe. Ta tendencja nadal będzie się utrzymywać. Eksperci branży przewidują, że kapitał popłynie nie tylko z Europy, ale również Ameryki Północnej i Azji. Większy popyt na miejsca noclegowe ma wynikać m.in. z większej mobilności międzynarodowych turystów oraz klientów korporacyjnych przyjeżdżających w interesach, jak i na kongresy, targi czy konferencje.

  

 

 

Well done on prepping and moderating our panel, I had good feedback thereafter. Let’s do it again sometime soon.
Ascan Kokai
Director Fund Management, Hotels, Invesco Real Estate.

Duży potencjał inwestycyjny polskiego rynku jest przyczyną dla której organizujemy trzecią edycję Spotlight Hotel Investment Poland & CEE. Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie pozwoli odpowiedzieć na wiele ważnych i aktualnych dla branży pytań m.in.  Dla kogo Polska jest atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym? Jakie są nowe kierunki rozwoju branży hotelarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej? Czy wzrostowi podaży towarzyszy wzrost popytu?

Ubiegłoroczna edycja tego międzynarodowego forum zgromadziła ponad 200 profesjonalistów. Wśród panelistów i gości znaleźli się m.in.

  • Rune Askevold, Dyrektor Zarządzający, Puro Hotels
  • Gonzalo Silva, Area Manager, Starwood Hotels and Resorts
  • Christian Hribar, Director Hotel Development, Worldhotels
  • Gilles Clavie, President and Chief Executive, Orbis

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, tak również w tegorocznej konferencji Spotlight Hotel Investment Poland & CEE deweloperzy, inwestorzy, sieci hotelowe, instytucje finansujące a także dostawcy produktów i usług dla hotelarstwa będą mieli okazję do dialogu i wymiany doświadczeń na temat szans rozwoju, finansowania czy zarządzania projektami  hotelowymi. Konferencja składać się będzie z ośmiu sesji tematycznych: prezentacji  rynku hotelowego w Polsce i Europie Środkowo- Wschodniej, sesji: Hotel Development & Construction, Investment, City, Financing, Chain, MICE, Architecture & Design.

Sukces ubiegłorocznego wydarzenia potwierdził, że rynek nieruchomości hotelowych to temat, który wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie czołowych praktyków i ekspertów branży. Możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych czy perspektywa rozpoczęcia lukratywnej współpracy to wartość dodana dla wszystkich tych, którzy zechcą być z nami w czerwcu 2016 roku!